Zadzwoń 539999519 Wskazówki dojazdu

Zepsuty, pęknięty wyświetlacz w telefonie

Dziś wszyscy mamy smartfony i wiemy, że tego typu telefony są bardzo delikatne w kontakcie z twardymi powierzchniami. Jeśli nie zabezpieczymy go odpowiednio specjalnymi szybami lub osłonami, zazwyczaj uszkadza się wyświetlacz. Później wystarczy go wymienić lub kupić nowy telefon. W przypadku bardzo drogich smartfonów najlepszym rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza. W przypadku tańszych modeli warto zastanowić się, co daje ta inwestycja. Czasami warto kupić nowy telefon od razu, gdyż koszty związane z wymianą wyświetlacza mogą przewyższyć cenę zakupu nowego telefonu tego samego modelu. Zazwyczaj jest to konieczne gdy chcemy odzyskać ważne dane zapisane w telefonie.
Oczywiście nie zawsze tak jest. Warto wiedzieć, że koszt wymiany wyświetlacza telefonu zależy od modelu naszego smartfona oraz wielkości i jakości ekranu.

Zepsuty wyświetlacz w telefonie

Wymiana wyświetlacza w serwisie

Gdy wyświetlacz w naszym telefonie ulegnie uszkodzeniu w wyniku upuszczenia z wysokości lub zgniecenia w torbie lub kieszeni, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do profesjonalnego serwisu naprawczego tego typu urządzenia. Ale najpierw powinieneś skontaktować się z nami, aby zorientować się w cenie naprawy Twojego sartfona. Należy zauważyć, że mogą się one różnić w zależności od producenta.

Zwykle koszt naprawy wyświetlacza w telefonie waha się od 250 do 1600 zł. W przypadku większych ekranów typu składanych koszt może być wyższy. W zależności od modelu naszego telefonu bardzo dobrym pomysłem jest wcześniejsze zamówienie zamiennika wyświetlaczy. Zazwyczaj tego typu części są tańsze w hurtowniach.

Trzeba jednak mądrze wybierać takie produkty, aby uniknąć kupowania podróbek. Tylko oryginalne części będą działać poprawnie po naprawie. Skupmy się więc na informacjach o sklepach, które dostarczają oryginalne części do naszych telefonów komórkowych. Wtedy kupując taki ekran, warto udać się do serwisu a potem po prostu zapłacić za wymianę ekranu.

Czy można wymienić wyświetlacz samodzielnie?

Naprawę wyświetlacza we własnym zakresie można wykonać tylko wtedy, gdy rozumiemy budowę telefonu i dysponujemy odpowiednim sprzętem do tego typu prac. Również w przypadku wymiany wyświetlaczy umiejętności manualne pomogą również w odpowiednim dopasowaniu ekranu.
Trzeba jednak liczyć się z tym, że może to zająć więcej czasu niż naprawa w serwisie, a także możemy uszkodzić nowy ekran. Nieumiejętne sklejenie, możemy go również doprowadzić do rozlania ekranu, co również wygląda nieestetycznie i może utrudnić obsługę telefonu.